contact@tabletennisscores.com

English Srpski

FIVE BLX

1 X $55.00

FIVE BLX

1 X $125.00

Total: $180.00

Go to cart Checkout

1. Herren-Bundesliga 2020/2021

Standings

  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 7 6 1 0 26 5 21 22
2. Stockerau Union 6 5 0 1 23 7 16 19
3. HiWay Grill Kapfenberg 6 4 1 1 19 12 7 16
4. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 7 3 2 2 21 14 7 16
5. SPG Linz 7 3 2 2 19 17 2 16
6. Salzburg UTTC 7 3 3 1 19 16 3 15
7. Oberwart 7 2 4 1 12 20 -8 13
8. Baden AC 8 1 7 0 6 30 -24 11
9. Turnerschaft Innsbruck 7 0 7 0 4 28 -24 7
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 6 5 1 0 22 5 17 19
2. Stockerau Union 6 5 0 1 23 7 16 19
3. HiWay Grill Kapfenberg 6 4 1 1 19 12 7 16
4. Salzburg UTTC 7 3 3 1 19 16 3 15
5. SPG Linz 6 3 2 1 16 14 2 14
6. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 6 2 2 2 17 14 3 13
7. Oberwart 6 2 4 0 9 17 -8 11
8. Baden AC 7 1 6 0 6 26 -20 10
9. Turnerschaft Innsbruck 6 0 6 0 4 24 -20 6
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 5 5 0 0 20 1 19 18
2. Stockerau Union 5 4 0 1 19 5 14 16
3. SPG Linz 6 3 2 1 16 14 2 14
4. HiWay Grill Kapfenberg 5 3 1 1 15 11 4 13
5. Salzburg UTTC 6 2 3 1 15 16 -1 12
6. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 5 1 2 2 13 14 -1 10
7. Oberwart 5 2 3 0 8 13 -5 10
8. Baden AC 6 1 5 0 6 22 -16 9
9. Turnerschaft Innsbruck 5 0 5 0 4 20 -16 5
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 4 4 0 0 16 1 15 15
2. Stockerau Union 4 4 0 0 16 2 14 14
3. SPG Linz 5 3 1 1 16 10 6 13
4. HiWay Grill Kapfenberg 5 3 1 1 15 11 4 13
5. Oberwart 4 2 2 0 8 9 -1 9
6. Salzburg UTTC 5 1 3 1 11 16 -5 9
7. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 4 1 2 1 10 11 -1 8
8. Baden AC 5 0 5 0 2 20 -18 6
9. Turnerschaft Innsbruck 4 0 4 0 2 16 -14 4
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 4 4 0 0 16 1 15 15
2. Stockerau Union 3 3 0 0 12 2 10 11
3. SPG Linz 4 2 1 1 12 9 3 10
4. HiWay Grill Kapfenberg 4 2 1 1 11 9 2 10
5. Oberwart 3 2 1 0 8 5 3 8
6. Salzburg UTTC 4 1 2 1 9 12 -3 8
7. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 3 0 2 1 6 11 -5 5
8. Baden AC 4 0 4 0 1 16 -15 5
9. Turnerschaft Innsbruck 3 0 3 0 2 12 -10 3
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 3 3 0 0 12 1 11 12
2. Stockerau Union 2 2 0 0 8 2 6 8
3. SPG Linz 3 2 1 0 9 6 3 8
4. HiWay Grill Kapfenberg 3 2 1 0 8 6 2 8
5. Salzburg UTTC 3 1 1 1 9 8 1 7
6. Oberwart 2 1 1 0 4 5 -1 5
7. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 3 0 2 1 6 11 -5 5
8. Baden AC 3 0 3 0 1 12 -11 4
9. Turnerschaft Innsbruck 2 0 2 0 2 8 -6 2
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 2 2 0 0 8 0 8 9
2. SPG Linz 2 2 0 0 8 2 6 7
3. Stockerau Union 1 1 0 0 4 2 2 5
4. Salzburg UTTC 2 1 1 0 6 5 1 5
5. HiWay Grill Kapfenberg 2 1 1 0 4 6 -2 5
6. Oberwart 1 1 0 0 4 1 3 4
7. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 2 0 2 0 3 8 -5 3
8. Baden AC 2 0 2 0 1 8 -7 3
9. Turnerschaft Innsbruck 2 0 2 0 2 8 -6 2
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 1 0 0 4 0 4 6
2. Stockerau Union 1 1 0 0 4 2 2 5
3. SPG Linz 1 1 0 0 4 1 3 4
4. HiWay Grill Kapfenberg 1 1 0 0 4 2 2 4
5. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 1 0 1 0 2 4 -2 2
6. Salzburg UTTC 1 0 1 0 2 4 -2 2
7. Baden AC 1 0 1 0 0 4 -4 2
8. Turnerschaft Innsbruck 1 0 1 0 1 4 -3 1

Results

Round 1
2020-09-11 18:30
HiWay Grill Kapfenberg SolexConsult TTC Wiener Neustadt   4:2
Simoner Christoph Wetzel Felix 3 :0
Vorcnik David Konecny Tomas 0 :3
Pfeffer Simon Al-Samhoury Tarek 3 :0
Pfeffer Simon / Simoner Christoph Al-Samhoury Tarek / Konecny Tomas 3 :1
Simoner Christoph Konecny Tomas 2 :3
Vorcnik David Wetzel Felix 3 :2

Round 1
2020-09-11 18:30
SPG Linz Turnerschaft Innsbruck   4:1
Pistej Lubomir Pühringer David 3 :0
Grininger Thomas Gardos Krisztian 3 :0
Liu Zhenlong Maier Christoph 2 :3
Liu Zhenlong / Pistej Lubomir Pühringer David / Maier Christoph 3 :0
Pistej Lubomir Gardos Krisztian 3 :0

Round 1
2020-09-11 18:30
Salzburg UTTC Stockerau Union   2:4
Sanchi Francisco Chen Weixing 0 :3
Rossi Carlo Eto Kei 3 :2
Trink Michael Kolodziejczyk Maciej 0 :3
Rossi Carlo / Trink Michael Eto Kei / Kolodziejczyk Maciej 0 :3
Sanchi Francisco Eto Kei 3 :2
Rossi Carlo Chen Weixing 0 :3


Round 2
2020-09-13 15:00
Baden AC Oberwart   1:4
Juhasz Patrik Storf Martin 3 :2
Kenzhigulov Aidos Habesohn Dominik 2 :3
Levenko Dmitrij Habesohn Mathias 1 :3
Juhasz Patrik / Levenko Dmitrij Habesohn Dominik / Storf Martin 0 :3
Juhasz Patrik Habesohn Dominik 0 :3

Round 2
2020-09-13 15:00
Turnerschaft Innsbruck Salzburg UTTC   1:4
Gardos Krisztian Sanchi Francisco 1 :3
Karaagac Hüseyin Rossi Carlo 0 :3
Maier Christoph Trink Michael 3 :0
Maier Christoph / Karaagac Hüseyin Trink Michael / Sanchi Francisco 1 :3
Gardos Krisztian Rossi Carlo 2 :3

Round 2
2020-09-13 15:00
SolexConsult TTC Wiener Neustadt SPG Linz   1:4
Konecny Tomas Liu Zhenlong 3 :0
Al-Samhoury Tarek Pistej Lubomir 0 :3
Wetzel Felix Grininger Thomas 2 :3
Wetzel Felix / Konecny Tomas Grininger Thomas / Pistej Lubomir 1 :3
Konecny Tomas Pistej Lubomir 2 :3

Round 2
2020-09-13 15:00
Walter Wels HiWay Grill Kapfenberg   4:0
Levenko Andreas Simoner Christoph 3 :1
Szudi Adam Pfeffer Simon 3 :1
Kojic Frane Tomislav Vorcnik David 3 :0
Kojic Frane Tomislav / Szudi Adam Vorcnik David / Simoner Christoph 3 :2


Round 3
2020-09-27 15:00
HiWay Grill Kapfenberg Baden AC   4:0
Simoner Christoph Levenko Dmitrij 3 :0
Pfeffer Simon Juhasz Patrik 3 :2
Vorcnik David Kapolnek Narayan 3 :0
Vorcnik David / Simoner Christoph Juhasz Patrik / Kapolnek Narayan 3 :1

Round 3
2020-09-27 15:00
SPG Linz Walter Wels   1:4
Pistej Lubomir Levenko Andreas 1 :3
Kaluzny Samuel Szudi Adam 0 :3
Liu Zhenlong Kojic Frane Tomislav 1 :3
Liu Zhenlong / Pistej Lubomir Szudi Adam / Kojic Frane Tomislav 3 :1
Pistej Lubomir Szudi Adam 1 :3

Round 3
2020-09-27 15:00
Salzburg UTTC SolexConsult TTC Wiener Neustadt   3:3
Kanamitsu Koyo Wetzel Felix 3 :0
Sanchi Francisco Konecny Tomas 1 :3
Rossi Carlo Pereira Andy 3 :1
Kanamitsu Koyo / Rossi Carlo Wetzel Felix / Pereira Andy 3 :0
Kanamitsu Koyo Konecny Tomas 1 :3
Sanchi Francisco Wetzel Felix 0 :3

Round 3
2020-09-27 15:00
Oberwart Stockerau Union   0:4
Habesohn Dominik Chen Weixing 0 :3
Storf Martin Didukh Oleksandr 1 :3
Habesohn Mathias Kolodziejczyk Maciej 0 :3
Habesohn Dominik / Habesohn Mathias Didukh Oleksandr / Kolodziejczyk Maciej 0 :3


Round 4
2020-10-04 15:00
Baden AC Stockerau Union   0:4
Juhasz Patrik Kolodziejczyk Maciej 1 :3
Marc Sagawe Didukh Oleksandr 0 :3
Levenko Dmitrij Chen Weixing 0 :3
Juhasz Patrik / Levenko Dmitrij Chen Weixing / Kolodziejczyk Maciej 1 :3

Round 4
2020-10-04 15:00
Turnerschaft Innsbruck Oberwart   0:4
Maier Christoph Storf Martin 0 :3
Gardos Krisztian Habesohn Dominik 1 :3
Pühringer David Habesohn Mathias 0 :3
Maier Christoph / Pühringer David Habesohn Dominik / Habesohn Mathias 0 :3

Round 4
2020-10-04 15:00
Walter Wels Salzburg UTTC   4:0
Levenko Andreas Rossi Carlo 3 :0
Kojic Frane Tomislav Kanamitsu Koyo 3 :2
Szudi Adam Sanchi Francisco 3 :0
Szudi Adam / Kojic Frane Tomislav Sanchi Francisco / Kanamitsu Koyo 3 :0

Round 4
2020-10-04 15:00
HiWay Grill Kapfenberg SPG Linz   3:3
Pfeffer Simon Liu Zhenlong 3 :0
Vorcnik David Pistej Lubomir 0 :3
Simoner Christoph Grininger Thomas 2 :3
Pfeffer Simon / Simoner Christoph Grininger Thomas / Pistej Lubomir 3 :1
Pfeffer Simon Pistej Lubomir 0 :3
Vorcnik David Kaluzny Samuel 3 :2


Round 5
2020-10-11 15:00
SPG Linz Baden AC   4:1
Pistej Lubomir Levenko Dmitrij 3 :0
Kaluzny Samuel Juhasz Patrik 1 :3
Liu Zhenlong Kapolnek Narayan 3 :0
Pistej Lubomir / Liu Zhenlong Juhasz Patrik / Kapolnek Narayan 3 :1
Pistej Lubomir Juhasz Patrik 3 :0

Round 5
2020-10-11 15:00
Salzburg UTTC HiWay Grill Kapfenberg   2:4
Kanamitsu Koyo Simoner Christoph 2 :3
Sanchi Francisco Pfeffer Simon 3 :1
Trink Michael Vorcnik David 0 :3
Kanamitsu Koyo / Trink Michael Simoner Christoph / Vorcnik David 1 :3
Kanamitsu Koyo Pfeffer Simon 3 :2
Sanchi Francisco Simoner Christoph 2 :3

Round 5
2020-10-11 15:00
Oberwart SolexConsult TTC Wiener Neustadt   0:4
Habesohn Dominik Wetzel Felix 1 :3
Habesohn Mathias Konecny Tomas 0 :3
Storf Martin Pereira Andy 1 :3
Habesohn Dominik / Storf Martin Pereira Andy / Konecny Tomas 1 :3

Round 5
2020-10-11 15:00
Stockerau Union Turnerschaft Innsbruck   4:0
Didukh Oleksandr Maier Christoph 3 :2
Chen Weixing Gardos Krisztian 3 :1
Kolodziejczyk Maciej Pühringer David 3 :0
Kolodziejczyk Maciej / Didukh Oleksandr Maier Christoph / Pühringer David 3 :0


Round 6
2020-10-18 15:00
Baden AC Turnerschaft Innsbruck   4:2
Juhasz Patrik Pühringer David 3 :0
Levenko Dmitrij Maier Christoph 0 :3
Kapolnek Narayan Gardos Krisztian 2 :3
Kapolnek Narayan / Juhasz Patrik Gardos Krisztian / Maier Christoph 3 :0
Juhasz Patrik Maier Christoph 3 :0
Levenko Dmitrij Pühringer David 3 :1

Round 6
2020-10-18 15:00
SolexConsult TTC Wiener Neustadt Stockerau Union   3:3
Konecny Tomas Chen Weixing 3 :2
Wetzel Felix Didukh Oleksandr 3 :1
Pereira Andy Kolodziejczyk Maciej 2 :3
Pereira Andy / Konecny Tomas Didukh Oleksandr / Kolodziejczyk Maciej 1 :3
Konecny Tomas Didukh Oleksandr 3 :0
Wetzel Felix Chen Weixing 0 :3

Round 6
2020-10-18
Walter Wels Oberwart   4:0
Szudi Adam Storf Martin 3 :2
Levenko Andreas Habesohn Dominik 3 :0
Kojic Frane Tomislav Habesohn Mathias 3 :1
Szudi Adam / Kojic Frane Tomislav Habesohn Dominik / Habesohn Mathias 3 :1

Round 6
2020-10-18 15:00
SPG Linz Salzburg UTTC   0:4
Pistej Lubomir Sanchi Francisco 2 :3
Liu Zhenlong Kanamitsu Koyo 1 :3
Grininger Thomas Trink Michael 0 :3
Pistej Lubomir / Grininger Thomas Trink Michael / Kanamitsu Koyo 2 :3


Round 7
2020-10-25 15:00
Salzburg UTTC Baden AC   4:0
Kanamitsu Koyo Levenko Dmitrij 3 :0
Sanchi Francisco Juhasz Patrik 3 :1
Rossi Carlo Kapolnek Narayan 3 :1
Kanamitsu Koyo / Rossi Carlo Juhasz Patrik / Kapolnek Narayan 3 :0

Round 7
2020-10-25 15:00
Oberwart HiWay Grill Kapfenberg   1:4
Storf Martin Pfeffer Simon 3 :1
Habesohn Dominik Simoner Christoph 0 :3
Habesohn Mathias Vorcnik David 0 :3
Habesohn Mathias / Habesohn Dominik Vorcnik David / Simoner Christoph 1 :3
Storf Martin Simoner Christoph 2 :3

Round 7
2020-10-25 15:00
Stockerau Union Walter Wels   4:2
Kolodziejczyk Maciej Levenko Andreas 3 :2
Chen Weixing Kojic Frane Tomislav 1 :3
Didukh Oleksandr Szudi Adam 3 :1
Didukh Oleksandr / Kolodziejczyk Maciej Szudi Adam / Kojic Frane Tomislav 3 :1
Kolodziejczyk Maciej Kojic Frane Tomislav 1 :3
Chen Weixing Levenko Andreas 3 :2

Round 7
2020-10-17
Turnerschaft Innsbruck SolexConsult TTC Wiener Neustadt   0:4
Maier Christoph Wetzel Felix 0 :3
Gardos Krisztian Konecny Tomas 1 :3
Pühringer David Pereira Andy 0 :3
Gardos Krisztian / Pühringer David Konecny Tomas / Pereira Andy 0 :3


Round 8
2020-11-22 15:00
Baden AC SolexConsult TTC Wiener Neustadt   0:4
Amirreza Abbasi Pereira Andy 1 :3
Marc Sagawe Konecny Tomas 0 :3
Kapolnek Narayan Wetzel Felix 2 :3
Kapolnek Narayan / Amirreza Abbasi Wetzel Felix / Konecny Tomas 0 :3

Round 8
2020-11-22 15:00
Walter Wels Turnerschaft Innsbruck   4:0
Kojic Frane Tomislav Maier Christoph 3 :0
Levenko Andreas Herbert Falkner 3 :0
Szudi Adam Horst Trefalt 3 :0
Szudi Adam / Levenko Andreas Maier Christoph / Horst Trefalt 3 :0

Round 8
2020-12-06
HiWay Grill Kapfenberg Stockerau Union   -:-

Round 8
2020-11-22 15:00
SPG Linz Oberwart   3:3
Pistej Lubomir Habesohn Mathias 3 :0
Kaluzny Samuel Storf Martin 3 :2
Liu Zhenlong Habesohn Dominik 1 :3
Pistej Lubomir / Liu Zhenlong Habesohn Dominik / Habesohn Mathias 2 :3
Pistej Lubomir Storf Martin 3 :0
Kaluzny Samuel Habesohn Mathias 0 :3


Round 9
2020-11-29 15:00
Oberwart Salzburg UTTC   -:-

Round 9
2020-11-29 15:00
Stockerau Union SPG Linz   -:-

Round 9
2020-11-15 16:00
Turnerschaft Innsbruck HiWay Grill Kapfenberg   0:4
Maier Christoph Pfeffer Simon 0 :3
Herbert Falkner Simoner Christoph 0 :3
Horst Trefalt Vorcnik David 0 :3
Maier Christoph / Horst Trefalt Simoner Christoph / Vorcnik David 0 :3

Round 9
2020-11-23 17:00
SolexConsult TTC Wiener Neustadt Walter Wels   -:-


Round 1
Baden AC Walter Wels   -:-

Round 1
SolexConsult TTC Wiener Neustadt HiWay Grill Kapfenberg   -:-

Round 1
Turnerschaft Innsbruck SPG Linz   -:-

Round 1
Stockerau Union Salzburg UTTC   -:-


Round 2
Oberwart Baden AC   -:-

Round 2
Salzburg UTTC Turnerschaft Innsbruck   -:-

Round 2
SPG Linz SolexConsult TTC Wiener Neustadt   -:-

Round 2
HiWay Grill Kapfenberg Walter Wels   -:-


Round 3
Baden AC HiWay Grill Kapfenberg   -:-

Round 3
Walter Wels SPG Linz   -:-

Round 3
SolexConsult TTC Wiener Neustadt Salzburg UTTC   -:-

Round 3
Stockerau Union Oberwart   -:-


Round 4
Stockerau Union Baden AC   -:-

Round 4
Oberwart Turnerschaft Innsbruck   -:-

Round 4
Salzburg UTTC Walter Wels   -:-

Round 4
SPG Linz HiWay Grill Kapfenberg   -:-


Round 5
Baden AC SPG Linz   -:-

Round 5
HiWay Grill Kapfenberg Salzburg UTTC   -:-

Round 5
SolexConsult TTC Wiener Neustadt Oberwart   -:-

Round 5
Turnerschaft Innsbruck Stockerau Union   -:-


Round 6
Turnerschaft Innsbruck Baden AC   -:-

Round 6
Stockerau Union SolexConsult TTC Wiener Neustadt   -:-

Round 6
Oberwart Walter Wels   -:-

Round 6
Salzburg UTTC SPG Linz   -:-


Round 7
Baden AC Salzburg UTTC   -:-

Round 7
HiWay Grill Kapfenberg Oberwart   -:-

Round 7
Walter Wels Stockerau Union   -:-

Round 7
SolexConsult TTC Wiener Neustadt Turnerschaft Innsbruck   -:-


Round 8
SolexConsult TTC Wiener Neustadt Baden AC   -:-

Round 8
Turnerschaft Innsbruck Walter Wels   -:-

Round 8
Stockerau Union HiWay Grill Kapfenberg   -:-

Round 8
Oberwart SPG Linz   -:-


Round 9
Salzburg UTTC Oberwart   -:-

Round 9
SPG Linz Stockerau Union   -:-

Round 9
HiWay Grill Kapfenberg Turnerschaft Innsbruck   -:-

Round 9
Walter Wels SolexConsult TTC Wiener Neustadt   -:-

Teams & Players

Teams Players
Walter Wels ADAM Szudi , TOMISLAV Kojic Frane , ANDREAS Levenko
Stockerau Union WEIXING Chen , MACIEJ Kolodziejczyk , OLEKSANDR Didukh , KEI Eto
SPG Linz THOMAS Grininger , LUBOMIR Pistej , ZHENLONG Liu , SAMUEL Kaluzny
HiWay Grill Kapfenberg SIMON Pfeffer , CHRISTOPH Simoner , DAVID Vorcnik
Salzburg UTTC CARLO Rossi , FRANCISCO Sanchi , MICHAEL Trink , KOYO Kanamitsu
Oberwart DOMINIK Habesohn , MATHIAS Habesohn , MARTIN Storf
SolexConsult TTC Wiener Neustadt TOMAS Konecny , FELIX Wetzel , TAREK Al-Samhoury , ANDY Pereira
Baden AC PATRIK Juhasz , NARAYAN Kapolnek , AIDOS Kenzhigulov , DMITRIJ Levenko
Turnerschaft Innsbruck CHRISTOPH Maier , KRISZTIAN Gardos , HÜSEYIN Karaagac , DAVID Pühringer

Latest Tweets by ittfworld