contact@tabletennisscores.com

English Srpski

FIVE BLX

1 X $55.00

FIVE BLX

1 X $125.00

Total: $180.00

Go to cart Checkout

1. Damen-Bundesliga 2020/2021

Standings

  Team PL W L D + - +-  
1. Linz-Froschberg AG 5 5 0 0 21 10 11 18
2. Villach 6 5 1 0 23 15 8 18
3. SU Spk. Kufstein 6 5 1 0 27 11 16 17
4. LZ Froschberg 6 4 2 0 25 12 13 15
5. SC Ossiachersee Bodensdorf 6 3 3 0 22 16 6 13
6. Stockerau Union 6 2 4 0 14 22 -8 11
7. TTC Raiba Kirchbichl 7 1 6 0 15 30 -15 10
8. ESV Bruck/Mur 6 1 5 0 12 25 -13 9
9. SG Übelbach/Don Bosco 6 1 5 0 9 27 -18 9
  Team PL W L D + - +-  
1. Linz-Froschberg AG 4 4 0 0 16 9 7 15
2. Villach 5 4 1 0 19 12 7 15
3. SU Spk. Kufstein 5 4 1 0 23 8 15 14
4. LZ Froschberg 5 4 1 0 22 8 14 14
5. SC Ossiachersee Bodensdorf 5 3 2 0 21 11 10 12
6. ESV Bruck/Mur 6 1 5 0 12 25 -13 9
7. TTC Raiba Kirchbichl 6 1 5 0 12 26 -14 9
8. SG Übelbach/Don Bosco 5 1 4 0 9 21 -12 8
9. Stockerau Union 5 1 4 0 8 22 -14 8
  Team PL W L D + - +-  
1. LZ Froschberg 5 4 1 0 22 8 14 14
2. SU Spk. Kufstein 4 4 0 0 21 4 17 13
3. Linz-Froschberg AG 3 3 0 0 12 7 5 12
4. Villach 4 3 1 0 15 10 5 12
5. SC Ossiachersee Bodensdorf 4 2 2 0 15 11 4 9
6. ESV Bruck/Mur 5 1 4 0 9 21 -12 8
7. SG Übelbach/Don Bosco 4 1 3 0 9 15 -6 7
8. Stockerau Union 4 1 3 0 6 18 -12 7
9. TTC Raiba Kirchbichl 5 0 5 0 8 23 -15 6
  Team PL W L D + - +-  
1. Linz-Froschberg AG 3 3 0 0 12 7 5 12
2. LZ Froschberg 4 3 1 0 18 6 12 11
3. SU Spk. Kufstein 3 3 0 0 16 3 13 10
4. Villach 3 2 1 0 10 9 1 9
5. ESV Bruck/Mur 4 1 3 0 8 16 -8 7
6. SC Ossiachersee Bodensdorf 3 1 2 0 11 9 2 6
7. SG Übelbach/Don Bosco 3 1 2 0 8 10 -2 6
8. Stockerau Union 3 1 2 0 4 14 -10 6
9. TTC Raiba Kirchbichl 4 0 4 0 6 19 -13 5
  Team PL W L D + - +-  
1. Linz-Froschberg AG 2 2 0 0 8 4 4 9
2. LZ Froschberg 3 2 1 0 14 4 10 8
3. Villach 2 2 0 0 8 5 3 8
4. SU Spk. Kufstein 2 2 0 0 12 0 12 7
5. SG Übelbach/Don Bosco 3 1 2 0 8 10 -2 6
6. ESV Bruck/Mur 3 1 2 0 6 12 -6 6
7. SC Ossiachersee Bodensdorf 2 1 1 0 8 5 3 5
8. TTC Raiba Kirchbichl 3 0 3 0 3 15 -12 4
9. Stockerau Union 2 0 2 0 0 12 -12 3
  Team PL W L D + - +-  
1. Linz-Froschberg AG 2 2 0 0 8 4 4 9
2. Villach 2 2 0 0 8 5 3 8
3. LZ Froschberg 2 1 1 0 8 4 4 5
4. SC Ossiachersee Bodensdorf 2 1 1 0 8 5 3 5
5. ESV Bruck/Mur 2 1 1 0 6 6 0 5
6. SU Spk. Kufstein 1 1 0 0 6 0 6 4
7. SG Übelbach/Don Bosco 2 0 2 0 4 8 -4 3
8. TTC Raiba Kirchbichl 2 0 2 0 1 11 -10 3
9. Stockerau Union 1 0 1 0 0 6 -6 2
  Team PL W L D + - +-  
1. Linz-Froschberg AG 1 1 0 0 4 2 2 6
2. Villach 1 1 0 0 4 3 1 5
3. SU Spk. Kufstein 1 1 0 0 6 0 6 4
4. ESV Bruck/Mur 1 1 0 0 4 2 2 4
5. SC Ossiachersee Bodensdorf 1 0 1 0 3 4 -1 2
6. SG Übelbach/Don Bosco 1 0 1 0 2 4 -2 2
7. LZ Froschberg 1 0 1 0 2 4 -2 2
8. TTC Raiba Kirchbichl 1 0 1 0 0 6 -6 2

Results

Round 1
2020-10-17 13:00
SC Ossiachersee Bodensdorf Villach   3:4
Strazar Katarina Fenyvesi Anna Zsofia 0 :3
Paulin Lea Segula Kiara 3 :1
Vovk Aleksandra Malobabic Ivana 0 :3
Strazar Katarina Segula Kiara 3 :2
Vovk Aleksandra Fenyvesi Anna Zsofia 3 :0
Paulin Lea Malobabic Ivana 0 :3
Strazar Katarina / Vovk Aleksandra Fenyvesi Anna Zsofia / Malobabic Ivana 0 :3

Round 1
2020-10-17 13:00
SG Übelbach/Don Bosco ESV Bruck/Mur   2:4
Storer Lisa Tomazic Katja 1 :3
Baskarad Ivona Galitschitsch Nicole 1 :3
Storer Daniela Alexandru Dorotheea 3 :2
Storer Lisa Galitschitsch Nicole 2 :3
Storer Daniela Tomazic Katja 0 :3
Baskarad Ivona Alexandru Dorotheea 3 :0

Round 1
2020-10-17 13:00
Linz-Froschberg AG LZ Froschberg   4:2
Mischek Karoline Tölgyes Dorottya 2 :3
Reiter Romy Josefa Arapovic Hana 0 :3
Baltusyte Margarita Radzionava Anastasiya 3 :0
Mischek Karoline Arapovic Hana 3 :0
Baltusyte Margarita Tölgyes Dorottya 3 :0
Diendorfer Ines Radzionava Anastasiya 3 :1


Round 2
2020-10-17 16:00
Stockerau Union LZ Froschberg   0:6
Fang Molei Arapovic Hana 0 :3
Chen Claudia Ming Tölgyes Dorottya 1 :3
Chen Sofia Lu Radzionava Anastasiya 0 :3
Fang Molei Tölgyes Dorottya 1 :3
Chen Sofia Lu Arapovic Hana 0 :3
Chen Claudia Ming Radzionava Anastasiya 0 :3

Round 2
2020-10-17 16:00
ESV Bruck/Mur Linz-Froschberg AG   2:4
Alexandru Dorotheea Mischek Karoline 0 :3
Tomazic Katja Baltusyte Margarita 1 :3
Galitschitsch Nicole Reiter Romy Josefa 3 :1
Alexandru Dorotheea Baltusyte Margarita 0 :3
Galitschitsch Nicole Mischek Karoline 0 :3
Tomazic Katja Diendorfer Ines 3 :0

Round 2
2020-10-17 16:00
Villach SG Übelbach/Don Bosco   4:2
Segula Kiara Baskarad Ivona 2 :3
Fenyvesi Anna Zsofia Storer Lisa 3 :1
Malobabic Ivana Storer Daniela 3 :0
Segula Kiara Storer Lisa 1 :3
Malobabic Ivana Baskarad Ivona 3 :0
Fenyvesi Anna Zsofia Storer Daniela 3 :0

Round 2
2020-10-17 16:00
TTC Raiba Kirchbichl SC Ossiachersee Bodensdorf   1:5
Kapfinger Martina Strazar Katarina 0 :3
Fuchs Lisa Vovk Aleksandra 1 :3
Oppelz Teresa Paulin Lea 3 :2
Kapfinger Martina Vovk Aleksandra 0 :3
Oppelz Teresa Strazar Katarina 1 :3
Fuchs Lisa Paulin Lea 1 :3


Round 3
2020-10-18 09:00
SU Spk. Kufstein Stockerau Union   6:0
Vega Maria Paulina Chen Sofia Lu 3 :0
Bene Györgyi Fang Molei 3 :0
Nyitrai Anita Chen Claudia Ming 3 :0
Vega Maria Paulina Fang Molei 3 :0
Nyitrai Anita Chen Sofia Lu 3 :0
Bene Györgyi Chen Claudia Ming 3 :1

Round 3
2020-10-18 09:00
SG Übelbach/Don Bosco TTC Raiba Kirchbichl   4:2
Baskarad Ivona Fuchs Lisa 3 :2
Storer Lisa Oppelz Teresa 3 :1
Storer Daniela Raich Theresa 0 :3
Baskarad Ivona Oppelz Teresa 3 :0
Storer Daniela Fuchs Lisa 1 :3
Storer Lisa Raich Theresa 3 :0

Round 3
2020-12-18 18:00
Linz-Froschberg AG Villach   -:-

Round 3
2020-10-18 09:00
LZ Froschberg ESV Bruck/Mur   6:0
Arapovic Hana Tomazic Katja 3 :1
Radzionava Anastasiya Galitschitsch Nicole 3 :0
Tölgyes Dorottya Alexandru Dorotheea 3 :0
Arapovic Hana Galitschitsch Nicole 3 :0
Tölgyes Dorottya Tomazic Katja 3 :0
Radzionava Anastasiya Alexandru Dorotheea 3 :0


Round 4
2020-10-31 13:00
Stockerau Union ESV Bruck/Mur   4:2
Li Qiangbing Tomazic Katja 3 :1
Chen Claudia Ming w.o. 3 :0
Chen Sofia Lu Galitschitsch Nicole 3 :1
Li Qiangbing w.o. 3 :0
Chen Sofia Lu Tomazic Katja 0 :3
Chen Claudia Ming Galitschitsch Nicole 2 :3

Round 4
2020-10-31 13:00
Villach LZ Froschberg   2:4
Malobabic Ivana Magyorosi Ana Larisa 3 :0
Fenyvesi Anna Zsofia Arapovic Hana 1 :3
Segula Kiara Radzionava Anastasiya 1 :3
Malobabic Ivana Arapovic Hana 3 :0
Segula Kiara Magyorosi Ana Larisa 1 :3
Fenyvesi Anna Zsofia Radzionava Anastasiya 1 :3

Round 4
2020-10-31 13:00
TTC Raiba Kirchbichl Linz-Froschberg AG   3:4
Liu Yuan Reiter Romy Josefa 3 :0
Fuchs Sandra Baltusyte Margarita 0 :3
Oppelz Teresa Mischek Karoline 0 :3
Liu Yuan Baltusyte Margarita 3 :2
Fuchs Sandra Mischek Karoline 0 :3
Liu Yuan / Oppelz Teresa Baltusyte Margarita / Mischek Karoline 0 :3
Oppelz Teresa Diendorfer Ines 3 :2

Round 4
2020-10-31 13:00
SU Spk. Kufstein SC Ossiachersee Bodensdorf   4:3
Vega Maria Paulina Paulin Lea 3 :1
Bene Györgyi Strazar Katarina 3 :1
Nyitrai Anita Vovk Aleksandra 2 :3
Vega Maria Paulina Strazar Katarina 3 :1
Nyitrai Anita Paulin Lea 2 :3
Bene Györgyi Vovk Aleksandra 0 :3
Vega Maria Paulina / Bene Györgyi Strazar Katarina / Vovk Aleksandra 3 :2


Round 5
2020-10-31 16:00
SC Ossiachersee Bodensdorf Stockerau Union   4:2
Vovk Aleksandra Chen Sofia Lu 3 :0
Paulin Lea Li Qiangbing 1 :3
Strazar Katarina Chen Claudia Ming 3 :0
Vovk Aleksandra Li Qiangbing 0 :3
Strazar Katarina Chen Sofia Lu 3 :0
Paulin Lea Chen Claudia Ming 3 :0

Round 5
2020-10-31 16:00
SG Übelbach/Don Bosco SU Spk. Kufstein   1:5
Storer Daniela Vega Maria Paulina 0 :3
Baskarad Ivona Nyitrai Anita 0 :3
Storer Lisa Bene Györgyi 3 :2
Storer Daniela Nyitrai Anita 0 :3
Storer Lisa Vega Maria Paulina 1 :3
Baskarad Ivona Bene Györgyi 0 :3

Round 5
2020-10-31 16:00
LZ Froschberg TTC Raiba Kirchbichl   4:2
Arapovic Hana Liu Yuan 0 :3
Radzionava Anastasiya Fuchs Lisa 3 :1
Magyorosi Ana Larisa Oppelz Teresa 3 :1
Arapovic Hana Fuchs Lisa 3 :0
Magyorosi Ana Larisa Liu Yuan 0 :3
Radzionava Anastasiya Oppelz Teresa 3 :1

Round 5
2020-10-31 16:00
ESV Bruck/Mur Villach   1:5
w.o. Malobabic Ivana 0 :3
Galitschitsch Nicole Segula Kiara 3 :0
Tomazic Katja Fenyvesi Anna Zsofia 1 :3
w.o. Segula Kiara 0 :3
Tomazic Katja Malobabic Ivana 0 :3
Galitschitsch Nicole Fenyvesi Anna Zsofia 0 :3


Round 6
2020-11-07 13:00
Stockerau Union Villach   2:4
Li Qiangbing Malobabic Ivana 1 :3
Fang Molei Segula Kiara 3 :2
Chen Sofia Lu Fenyvesi Anna Zsofia 0 :3
Li Qiangbing Segula Kiara 3 :0
Chen Sofia Lu Malobabic Ivana 0 :3
Fang Molei Fenyvesi Anna Zsofia 1 :3

Round 6
2020-11-07 13:00
TTC Raiba Kirchbichl ESV Bruck/Mur   4:3
Liu Yuan Tomazic Katja 3 :0
Oppelz Teresa Sauer Rosa 3 :1
Fuchs Sandra Galitschitsch Nicole 0 :3
Liu Yuan Sauer Rosa 3 :0
Fuchs Sandra Tomazic Katja 0 :3
Oppelz Teresa Galitschitsch Nicole 0 :3
Liu Yuan / Oppelz Teresa Tomazic Katja / Galitschitsch Nicole 3 :1

Round 6
2020-11-07 13:00
SU Spk. Kufstein Linz-Froschberg AG   2:4
Nyitrai Anita Reiter Romy Josefa 3 :0
Bene Györgyi Mischek Karoline 0 :3
Vega Maria Paulina Baltusyte Margarita 1 :3
Nyitrai Anita Mischek Karoline 0 :3
Vega Maria Paulina Reiter Romy Josefa 3 :0
Bene Györgyi Baltusyte Margarita 0 :3

Round 6
2020-11-07 13:00
SC Ossiachersee Bodensdorf SG Übelbach/Don Bosco   6:0
Paulin Lea Storer Lisa 3 :1
Regner Larissa Katharina w.o. 3 :0
Strazar Katarina Storer Daniela 3 :0
Paulin Lea w.o. 3 :0
Strazar Katarina Storer Lisa 3 :0
Regner Larissa Katharina Storer Daniela 3 :2


Round 7
2020-11-07 16:00
SG Übelbach/Don Bosco Stockerau Union   0:6
Storer Lisa Li Qiangbing 0 :3
Storer Daniela Chen Sofia Lu 0 :3
w.o. Fang Molei 0 :3
Storer Lisa Chen Sofia Lu 1 :3
w.o. Li Qiangbing 0 :3
Storer Daniela Fang Molei 1 :3

Round 7
2020-11-07 16:00
Linz-Froschberg AG SC Ossiachersee Bodensdorf   5:1
Mischek Karoline Paulin Lea 3 :1
Diendorfer Ines Regner Larissa Katharina 3 :0
Baltusyte Margarita Strazar Katarina 3 :1
Mischek Karoline Regner Larissa Katharina 3 :0
Baltusyte Margarita Paulin Lea 3 :0
Diendorfer Ines Strazar Katarina 0 :3

Round 7
2020-11-07 16:00
LZ Froschberg SU Spk. Kufstein   3:4
w.o. Nyitrai Anita 0 :3
Leitner Selina Vega Maria Paulina 0 :3
Radzionava Anastasiya Bene Györgyi 3 :0
w.o. Vega Maria Paulina 0 :3
Radzionava Anastasiya Nyitrai Anita 3 :2
Leitner Selina Bene Györgyi 3 :2
Leitner Selina / Radzionava Anastasiya Vega Maria Paulina / Nyitrai Anita 0 :3

Round 7
2020-11-07 16:00
Villach TTC Raiba Kirchbichl   4:3
Segula Kiara Liu Yuan 0 :3
Malobabic Ivana Oppelz Teresa 3 :0
Fenyvesi Anna Zsofia Fuchs Sandra 3 :0
Segula Kiara Oppelz Teresa 2 :3
Fenyvesi Anna Zsofia Liu Yuan 0 :3
Malobabic Ivana Fuchs Sandra 3 :0
Malobabic Ivana / Fenyvesi Anna Zsofia Oppelz Teresa / Liu Yuan 3 :2


Round 8
2020-12-19 13:00
Stockerau Union TTC Raiba Kirchbichl   -:-

Round 8
2020-12-19 13:00
SU Spk. Kufstein ESV Bruck/Mur   -:-

Round 8
2020-12-19 13:00
SC Ossiachersee Bodensdorf LZ Froschberg   -:-

Round 8
2020-12-19 13:00
SG Übelbach/Don Bosco Linz-Froschberg AG   -:-


Round 9
2020-12-19 16:00
Linz-Froschberg AG Stockerau Union   -:-

Round 9
2020-12-19 16:00
LZ Froschberg SG Übelbach/Don Bosco   -:-

Round 9
2020-12-19 16:00
ESV Bruck/Mur SC Ossiachersee Bodensdorf   -:-

Round 9
2020-12-19 16:00
Villach SU Spk. Kufstein   -:-


Round 1
TTC Raiba Kirchbichl SU Spk. Kufstein   -:-

Round 1
Villach SC Ossiachersee Bodensdorf   -:-

Round 1
ESV Bruck/Mur SG Übelbach/Don Bosco   -:-

Round 1
LZ Froschberg Linz-Froschberg AG   -:-


Round 2
LZ Froschberg Stockerau Union   -:-

Round 2
Linz-Froschberg AG ESV Bruck/Mur   -:-

Round 2
SG Übelbach/Don Bosco Villach   -:-

Round 2
SC Ossiachersee Bodensdorf TTC Raiba Kirchbichl   -:-


Round 3
Stockerau Union SU Spk. Kufstein   -:-

Round 3
TTC Raiba Kirchbichl SG Übelbach/Don Bosco   -:-

Round 3
Villach Linz-Froschberg AG   -:-

Round 3
ESV Bruck/Mur LZ Froschberg   -:-


Round 4
ESV Bruck/Mur Stockerau Union   -:-

Round 4
LZ Froschberg Villach   -:-

Round 4
Linz-Froschberg AG TTC Raiba Kirchbichl   -:-

Round 4
SC Ossiachersee Bodensdorf SU Spk. Kufstein   -:-


Round 5
Stockerau Union SC Ossiachersee Bodensdorf   -:-

Round 5
SU Spk. Kufstein SG Übelbach/Don Bosco   -:-

Round 5
TTC Raiba Kirchbichl LZ Froschberg   -:-

Round 5
Villach ESV Bruck/Mur   -:-


Round 6
Villach Stockerau Union   -:-

Round 6
ESV Bruck/Mur TTC Raiba Kirchbichl   -:-

Round 6
Linz-Froschberg AG SU Spk. Kufstein   -:-

Round 6
SG Übelbach/Don Bosco SC Ossiachersee Bodensdorf   -:-


Round 7
Stockerau Union SG Übelbach/Don Bosco   -:-

Round 7
SC Ossiachersee Bodensdorf Linz-Froschberg AG   -:-

Round 7
SU Spk. Kufstein LZ Froschberg   -:-

Round 7
TTC Raiba Kirchbichl Villach   -:-


Round 8
TTC Raiba Kirchbichl Stockerau Union   -:-

Round 8
ESV Bruck/Mur SU Spk. Kufstein   -:-

Round 8
LZ Froschberg SC Ossiachersee Bodensdorf   -:-

Round 8
Linz-Froschberg AG SG Übelbach/Don Bosco   -:-


Round 9
Stockerau Union Linz-Froschberg AG   -:-

Round 9
SG Übelbach/Don Bosco LZ Froschberg   -:-

Round 9
SC Ossiachersee Bodensdorf ESV Bruck/Mur   -:-

Round 9
SU Spk. Kufstein Villach   -:-

Teams & Players

Teams Players
Linz-Froschberg AG MARGARITA Baltusyte , KAROLINE Mischek , INES Diendorfer , JOSEFA Reiter Romy
Villach IVANA Malobabic , ZSOFIA Fenyvesi Anna , KIARA Segula
SU Spk. Kufstein PAULINA Vega Maria , ANITA Nyitrai , GYÖRGYI Bene
LZ Froschberg ANASTASIYA Radzionava , HANA Arapovic , DOROTTYA Tölgyes , LARISA Magyorosi Ana , SELINA Leitner
SC Ossiachersee Bodensdorf ALEKSANDRA Vovk , KATARINA Strazar , LEA Paulin , KATHARINA Regner Larissa
Stockerau Union QIANGBING Li , LU Chen Sofia , MOLEI Fang , MING Chen Claudia
TTC Raiba Kirchbichl YUAN Liu , TERESA Oppelz , LISA Fuchs , THERESA Raich , MARTINA Kapfinger , SANDRA Fuchs
ESV Bruck/Mur NICOLE Galitschitsch , KATJA Tomazic , ROSA Sauer , DOROTHEEA Alexandru
SG Übelbach/Don Bosco IVONA Baskarad , LISA Storer , DANIELA Storer

Latest Tweets by ittfworld